вівторок, 2 вересня 2014 р.

Нове дослідження має на меті виявити, чому деякі хворі на гліобластому живуть довше

Консорціум з більш ніж 20-ти нейроонкологічних центрів в Європі, Північній Америці та Австралії на чолі з Європейською організацією дослідження і лікування раку (European Organization for Research and Treatment of Cancer (EORTC) і Центром лікування мозкових пухлин Університетського госпіталю в Цюріху (Brain Tumor Center at the University Hospital Zurichотримали грант в розмірі 2 мільйони доларів на дослідження історій хвороби людей, які з діагнозом гліоблаcтома прожили більше п'яти років. 50% хворих на гліобластому живуть всього коло 15 місяців з дня діагнозу при стандартному лікуванні.
Вчені сподіваються, що розуміння причин “довгожительства” невеликої групи хворих дозволить розробити кращі стратегії лікування та препарати для решти пацієнтів.
Дослідники планують провести молекулярно-генетичний аналіз клітин пухлин групи з 300 хворих на гліобластому, які прожили 5 і більше років, а також дослідити відмінності між методами лікування, яке отримував кожен пацієнт з цієї групи.
Схоже дослідження в 2012 році почав Translational Genomics Research Institute (США). Вчені мають намір визначити послідовність амінокислот в ДНК хворих, з наміром визначити відмінності між людьми, які прожили всього кілька місяців, і тими, хто живе довше, оскільки їх пухлина росте повільніше.
Результати цього дослідження ще не оголошували, однак раніше вчені довели, що на продовження тривалості життя пацієнтів впливає (і) молодший вік, (іі) кращий фізичний стан пацієнта, і (iv) деактивований ген MGMT (12).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика