четвер, 5 вересня 2013 р.

Антивірусний препарат може продовжити тривалість життя хворим на гліобластому

Вчені Каролінського інституту (Стокгольм) дослідили більше 250 випадків хворих на гліобластому. У 249 зразках пухлин був виявлений цитомегаловірус (розповсюджений вірус з сімейства вірусів герпесу людини). Як було показано в інших дослідженнях, ДНК і білки цього вірусу проявлялися в тканинах злоякісних пухлин і метастазах, але не в здорових тканинах довкола них. Це, на думку дослідників, дозволяє допустити певну роль цитомегаловірусу в розвитку ракових пухлин.
В New England Journal of Medicine вчені Каролінського інституту опублікували ретроспективний аналіз даних лікування 50-ти пацієнтів хворих на гліобластому з виявленим цитомегаловірусом, які крім стандартної терапії отримували валганцикловір (valganciclovir), препарат для лікування цитомегаловірусних інфекцій. Через два роки 62% з цих пацієнтів жили. З контрольної групи (137 чоловік, дані за 2006-09 роки) через два роки залишалося жити всього 18% пацієнтів. Медіана тривалості життя склала 25 місяців для групи, яка приймала валганцикловір, порівняно з 13,5 місяців для контрольної групи.
Найдовша тривалість життя була в підгрупі пацієнтів, які пройшли 6-тимісячний курс лікування валганцикловіром, а після закінчення цього періоду продовжували підтримуючу терапію тим же препаратом: 90% з них жили більше двох років, а медіана тривалості життя в цій підгрупі склала 56 місяців.
На думку вчених, отримані результати показують необхідність проведення рандомізованих клінічних досліджень (метод випадкової вибірки для уникнення можливого суб'єктивного підбору пацієнтів в основну і контрольну групи).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика